Sekcje sportowe / Sportteile

Siatkówka / Volleyball

Szkoła podstawowa / Volksschule
Landstraßer Hauptstr. 146
1030 Wien
Wtorek / Dienstag - (17:30) 18:00 do / bis 19:30 godź / Uhr
Prowadzący / Leiter : Zdzisław Marciszewski
Tel.: +43 (0) 664 356 09 09

Szkoła podstawowa / Volksschule
Svetelskystraße 5
1110 Wien
Środa / Mittwoch – 19:00 do / bis 21:00 godź. / Uhr
Prowadzący / Leiter : Bogdan Zabdyr
E-mail: bog.zabdyr@gmail.com

Tel.: +43 (0) 699 1 706 43 40

Piłka halowa / Futsal

Szkoła podstawowa / Volksschule
Brehmstraße 9
1110 Wien
Sroda / Mittwoch – 18:00 do / bis 21:00 godź. / Uhr
Prowadzący / Leiter : Maciej Marenda
Tel.: +43 (0) 699 1 699 31 77
E-Mail: Maciej.marenda@gmail.com
i  aktualnie
Krystian Zieliński
Tel.: +43 (0) 664 544 24 42
E-Mail: krystian.z@chello.at

Tenis ziemny ( w planie)
 
Sekcja rozpocznie działalność najprawdopodobniej od września 2018.
Zgłoszenia przyjmuje trener i prowadzący tę sekcję pan Antoni Woźniak, tel.  0699 1 823 66 54

Tenis stołowy / Tischtennis

Szkoła podstawowa / Volksschule i/und First Vienna Billingual Middle School
Wendtstattg. 3 (wejście przez boisko szkolne / Hintereingang  od  Bergtaidingweg/St. Paho-Sporthalle), 1100 Wien
Wtorek i czwartek / Dienstag und Donnerstag (Do., wieder ab September 2018) – 17:30 do / bis 21:00 godź. / Uhr.
Dojazd / Zufahrt U1 do stacji /zur Station Neulaa (kierunek /Richtung: Therme Oberlaa), potem / dann ca. 300 m. pieszo / zu Fuß.

Prowadzący / Leiter : Grzegorz Mieszczak
Tel.: +43 (0) 699 1 804 17 66
E-Mail:grzegorzkrzysztofmieszczak@gmail.com
i /und
Marek Szorc, Tel. : +43 (0) 660 479 43 56, E-Mail: columb@chello.at

                                                                                                                                      Zawodnicy sekcji tenisa stołowego:

Marek Szorc, Grzegorz Mieszczak, Zbigniew Jarzębski, Lech Krawczyk, Peter Vesely, Franciszek Szymaniec, Jacek Rozmiarek, Andrzej Michalski , Zoran Petkovic, Hubert Kośnik, Marcin Duran,  Maciej Hauk, Christian Mayer, Wacław Zguda, Dawid Szwalec, Dariusz Schwalec, Rafał Matjaszczyk, Krzysztof Komar (zwycięzca XI. Turnieju Niepodległości 2017 Sokoła Polskiego 1896 w Tenisie Stołowym), Janusz Pieja


W rozgrywkach mistrzowskich SGAW (Spielgemeinschaft Amateure Wien) w sezonie 2017/18 wystąpił jeden zespół tenisa stołowego S.P. 1896. Kliknij na poniższy link: 


  Końcowa tabela 1. Klasse "B" w sezonie 2017/18


Drodzy Członkowie i Sympatycy Sokoła Polskiego w Wiedniu,
Zarząd Sokoła Polskiego 1896 w Wiedniu składa zawodnikom i działaczom sekcji tenisa stołowego
gratulacje z powodu zajęcia 1. miejsca w rozgrywkach mistrzowskich SGAW (Spielgemeinschaft Amateure Wien) w 1. Klasse “B” i awansu do najwyższej grupy rozgrywkowej tych mistrzostw czyli do tzw. Ligi.
13.03.2018 r. zespół S.P./1 stoczył decydujący pojedynek z dotychczasowym liderem naszej klasy zespolem ORF/1.
Przeciwnicy przyjechali w najsilniejszym  składzie wystawiajac do gry zawodników: Soo Hyeon Cho (wicelider listy rankingowej: stosunek zwyciestw do porazek: 19:1 w osmiu meczach, sciągniety z zespołu ORF/2, 1. Klasse “A”), Mohsen Rangini (lider listy rankingowej w 1. Klasse “B”, stosunek: 24:8 w 12 grach) i Szabo Josef ( trzeci na liscie w tejze klasie, 17:9 w 11 grach).
Zespół Sokoła zagrał w składzie: Mieszczak Grzegorz, Kośnik Hubert i Jarzębski Zbigniew.
Grzegorz i Hubert wygrali wszystkie swoje pojedynki zapewniajac drużynie zwycięstwo i awans. Zbyszek uczynil wszystko by sprostać zadaniu, rozegrał świetne zawody.
Wielka pochwała i tym zawodnikom, i wszystkim pozostałym, którzy przez swoją gre w zespole i wysiłek organizacyjny wnieśli swój ważny wkład do awansu (uszeregowanie z listy SGAW): Szorc Marek, Hauk Maciej, Krawczyk Lech, Michalski Andrzej, Petkovic Zoran, Rozmiarek Jacek, Szymaniec Franciszek, Zurawski Pawel !!!!
Serdeczne podziękowania dla Marka Szorca za bardzo dobre prowadzenie sekcji tenisa stolowego Sokola!
Zyczymy powodzenia w następnym sezonie w którym zagrają już dwa zespoly Sokoła, a może nawet trzy!?
Naszym “strategicznym” celem jest zgłoszenie choć jednej drużyny do rozgrywek WTTV (Wiener Tischtennisverband), zobaczymy!?
Jesli nie teraz to może w bliskiej przyszlosci.

Zachęcajcie prosimy polskich zawodnikow z Wiednia i okolic do gry w Sokole!
Na pamiątkę tych radosnych wydarzen i z sokolim pozdrowieniem
w imieniu Zarzadu S.P. 1896
Lech Krawczyk, prezes

W sezonie 2018/19 (od połowy września 2018) w rozgrywkach mistrzowskich SGAW uczestniczyć będą 3 zespoły S.P. 1896 w składach:

Sokol Polski / 1 :

Grzegorz Mieszczak 
Krzysztof Komar
Wacław Zguda
Lech Krawczyk
Dawid Szwalec


Sokol Polski / 2 :

Marek Szorc
Hubert Kosnik
Zoran Petkovic
Janusz Pieja
Christian Mayer


Sokol Polski / 3 :

Andrzej Michalski
Franciszek Szymaniec
Zbigniew Jarzębski
Maciej Hauk
Jacek Rozmiarek
Dariusz Szwalec
Rafał Matjaszczyk

Kapitanami zespołów są zawodnicy, których nazwiska zamarkowano. Koordynatorem działania wszystkich zespołów jest Marek Szorc.

Poszukujemy zawodników chcących amatorsko uprawiać tenis stołowy w Wiedniu. Dopuszczalny jest start w lidze amatorskiej i w regularnych rozgrywkach mistrzowskich WTTV. Prosimy o kontakt z Grzegorzem Mieszczakiem lub Markiem Szorcem.

  Uprzejmie zapraszamy zainteresowanych również do uprawiania sportu w pozostałych  sekcjach sportowych (siatkówka, piłka nożna halowa) oraz chętnych do organizowania i prowadzenia nowych sekcji. 

Ponieważ Sokół Polski 1896 w Austrii jest również organizacją patriotyczno-wychowawczą zapraszamy także do podejmowania aktywności społeczno-kulturalnej. 

Prosimy w takich sprawach zgłaszać się do Zarządu S.P. 1896.

Dane kontaktowe podane są powyżej. 

Poniżej informacja w języku niemieckim o dniach wolnych w szkolach wiedeńskich. 

Jeśli w tym czasie wypadają nasze treningi lub mecze to one nie odbędą się.

 

Schulferien und schulfreie Tage für Wien

Ferientermine für öffentliche mittlere und höhere Schulen und private mittlere und höhere Schulen mit Öffentlichkeitsrecht. Auf Grund der landesrechtlichen Regelungen gelten für die Pflichtschulen (Volksschulen, Hauptschulen, Neue Mittelschulen, Sonderschulen, Polytechnische Schulen, Berufsschulen) üblicherweise die gleichen Termine.
Sondergenehmigungen gibt es für Schulen im Tourismus- bzw. Fremdenverkehrsbereich.

Schuljahr 2017/2018

  • Nationalfeiertag Do, 26. Oktober 2017
  • Vom Stadtschulrat verordneter schulfreier Tag Fr, 27. Oktober 2017
  • Allerheiligen Mi, 1. November 2017
  • Allerseelen Do, 2. November 2017
  • Hl. Leopold Mi, 15. November 2017
  • Mariä Empfängnis Fr, 8. Dezember 2017
  • Weihnachtsferien 2017/2018 So, 24. Dezember 2017 - So, 7. Jänner 2018
  • Semesterferien Sa, 3. Februar 2018 - So, 11. Februar 2018
  • Osterferien Sa, 24. März 2018 - Di, 3. April 2018
  • Vom Stadtschulrat verordneter schulfreier Tag Mo, 30. April 2018
  • Staatsfeiertag Di, 1. Mai 2018
  • Christi Himmelfahrt Do, 10. Mai 2018
  • Pfingstferien Sa, 19. Mai 2018 - Di, 22. Mai 2018
  • Fronleichnam Do, 31. Mai 2018
  • Sommerferien Sa, 30. Juni 2018 - So, 2. September 2018


Schuljahr 2018/2019

  • Nationalfeiertag Fr, 26. Oktober 2018
  • Allerheiligen Do, 1. November 2018
  • Allerseelen Fr, 2. November 2018
  • Hl. Leopold Do, 15. November 2018
  • Mariä Empfängnis Sa, 8. Dezember 2018
  • Weihnachtsferien 2018/2019 Mo, 24. Dezember 2018 - So, 6. Jänner 2019
  • Semesterferien Sa, 2. Februar 2019 - So, 10. Februar 2019
  • Osterferien Sa, 13. April 2019 - Di, 23. April 2019
  • Staatsfeiertag Mi, 1. Mai 2019
  • Christi Himmelfahrt Do, 30. Mai 2019
  • Pfingstferien Sa, 8. Juni 2019 - Di, 11. Juni 2019
  • Fronleichnam Do, 20. Juni 2019
  • Sommerferien Sa, 29. Juni 2019 - So, 1. September 2019

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz